Przestrzeń dla Humanistyki
Zachęcamy studentów i doktorantów do głosowania w sprawie projektu "Przestrzeń dla humanistyki" w ramach Otwartego Budżetu Akademickiego. Głosowanie trwa do 10 marca, można zagłosować tylko raz.
Głosowanie: → link
Dzięki projektowi otwarta przestrzeń przy budynku Centrum Nauk Humanistycznych, do niedawna służąca za kolejny parking, ma zamienić się w przyjazne patio. Odzyskiwanie do codziennego życia naturalnych przestrzeni, wpisuje się w koncepcję zrównoważonego rozwoju i Zielonego Uniwersytetu.
W wewnętrznym patio zostaną więc wyznaczone strefy odpoczynku i relaksu między zajęciami dydaktycznymi dla studentów, pracowników i gości Wydziału Humanistycznego. Pożegnanie ze spalinami samochodowymi to jednoczesne powitanie przestrzeni cieszącej oko i służącej integracji społeczności.
Projekt zakłada rewitalizację wewnętrznych ścian budynku przylegających do patio oraz kostki brukowej. W przestrzeni dla odpoczynku wstawione zostaną donice wypełnione ziemią i roślinami, a także ławki i stoły (odporne na działanie czynników atmosferycznych). Patio może być miejscem do złapania oddechu i zredukowania stresu zarówno dla studentów, jak i pracowników. Przestrzeń dla Humanistyki to także miejsce dla wydziałowych inicjatyw studenckich np. spotkań kół naukowych, grup dyskusyjnych i innych wydarzeń.