Zbiórka na zakup generatora prądu

Szanowni Państwo !

W grudniu 2022 r. na naszym profilu Wydział Humanistyczny UWM pojawiło się ogłoszenie dotyczące zbiórki na zakup generatora prądu dla Oddziału Nr 2 Zakładu Psychiatrycznego i Neurologicznego we Lwowie: https://www.facebook.com/lokpnd
Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/fe843e

Zbiórka przebiegała pod patronatem Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Tym konkretnym przedsięwzięciem społeczność wydziału chciała pomóc w zapewnieniu komfortu osobom, które każdego dnia dokładają ogromnych starań, aby powrócić do zdrowia psychicznego.

Chcielibyśmy poinformować, że 40 osób z naszej uczelni wzięło udział w tym charytatywnym przedsięwzięciu. Dzięki wpłatom udało się uzbierać 2928 zł (w tym 220 zł to koszty operacyjne, prowizja i koszty dostawy). W toku trwania zbiórki generator prądu został zakupiony przez francuską organizację charytatywną, dlatego po uzgodnieniu z personelem szpitala do dyspozycji przekazano 4 ścienne panele grzewcze do szpitalnych pokoi w celu poprawy warunków życia chorych, gdyż, jak wiadomo, kryzys energetyczny w Ukrainie trwa nadal.

Administracja szpitala złożyła podziękowania wspólnocie akademickiej Wydziału Humanistycznego za wspaniałą akcję wsparcia (list w załączeniu).

Pomaganie jest łatwe, a dobro wraca zawsze ze zdwojoną siłą! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli akcję.

Do pobrania