Lingwistyczna gwiazdka 2023

12 grudnia 2023 roku w Katedrze Lingwistyki Stosowanej odbyło się spotkanie Lingwistyczna gwiazdka. 
Społeczność Lingwistyki w biznesie postanowiła wykorzystać ten przedświąteczny czas, by nie tylko lepiej się poznać, ale też wspólnymi siłami zrobić coś dla innych.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty kartek świątecznych. Studentki i studenci LwB przygotowali kartki, które już niebawem trafią do podopiecznych DPS wskazanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie w ramach akcji Kartka dla Seniora.
Odbył się także kiermasz świątecznych słodkości, wypiekanych przez studentki i studentów LwB oraz pracowników i przyjaciół kierunku. Kiermaszowa puszka pięknie się zapełniła - zebrano aż 1100zł, które zostaną przekazane na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Olsztynie. Podczas spotkania radośnie wybrzmiały też kolędy i piosenki bożonarodzeniowe zaprezentowane w językach angielskim, niemieckim i rosyjskim.

Spotkanie świąteczne zaszczyciły swoją obecnością Władze Wydziału Humanistycznego: prof. dr hab. Mariusz Rutkowski (dziekan WH), dr hab. Joanna Chłosta-Zielonka, prof. UWM (prodziekan ds. rozwoju i promocji), dr hab. Aneta Jachimowicz, prof. UWM (prodziekan ds. kształcenia) oraz dr hab. Izabela Lewandowska, prof. UWM (prodziekan ds. studenckich). 

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim za przybycie i wspólne spędzenie czasu w radosnej, świątecznej atmosferze. Szczególne słowa podziękowania kierują do studentek i studentów wszystkich roczników LwB, którzy tak licznie włączyli się w organizację Lingwistycznej gwiazdki na kolejnych etapach jej przygotowania i realizacji: piekli, śpiewali, moderowali, wykonywali kartki, prowadzili kiermasz i stację kawową, zadbali o oprawę muzyczną i wizualną czy też porządkowali foyer po zakończonym wydarzeniu. Dzięki zaangażowaniu i współpracy wielu ludzi spotkanie świąteczne wypełnione było dobrą energią, entuzjazmem, wrażliwością, otwartością i wzajemnością życzliwością. 

Pełna fotorelacja ze spotkania dostępna jest na stronie Katedry Lingwistyki Stosowanej (fot. B. Kozak, M. Boba): http://wh.uwm.edu.pl/lingwistyka/wydarzenia/lingwistyczna-gwiazdka-2023