Defence24Day

Defence24Day już za nami!

Z końcem maja w Warszawie odbyła się jedna z największych w tej części świata konferencji poświęconej zagadnieniom militarnym. Wśród prelegentów i uczestników dyskusji można było odnaleźć licznych czołowych polityków i najważniejszych oficerów Sił Zbrojnych RP i innych armii. Uwaga uczestników była skupiona na zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę. Doświadczenia z tego krótkiego, ale w dużym stopniu intensywnego konfliktu stanowiły punkt wyjścia dla licznych debat i dyskusji tak na forum, jak i w kuluarach. Konferencji towarzyszyły targi. Wśród prezentujących swoje produkty można było odnaleźć m.in. czołowych producentów uzbrojenia, jak np. Lockheed Martin, Kratos, General Atomics i wielu innych.

Co warte podkreślenia, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, dzięki staraniom Katedry Wojskoznawstwa i Studiów Strategicznych, został partnerem merytorycznym tej wielkiej imprezy. W konsekwencji mogliśmy zaprezentować nasze kierunki wszystkim gościom targów i konferencji. Naszą Uczelnię reprezentowali: prof. Wiesław B. Łach, prof Dariusz Radziwiłłowicz, prof. Halina Łach oraz dr Grzegorz Kała, którym towarzyszyli studenci kierunków: Wojskoznawstwo, Interdyscyplinarne Studia Strategiczne i Historia: Natalia Bąkowska, Julia Stolarczyk, Bartłomiej Zaremba, Patryk Laskowski, Radomir Bober i Mariusz Drężek. Studenci pomagali organizować stoisko Uniwersytetu i czynnie go reprezentowali w czasie konferencji.

Nasi pracownicy oraz studenci nie tylko skupili się na zagadnieniach związanych z promocją. Wszyscy brali udział w dyskusjach i debatach, a także korzystali z innych form aktywności, które oferowali organizatorzy Defence24Day. Tutaj warto wspomnieć chociażby nasze wizyty w prowadzonym przez współpracującego z naszym Instytutem i Katedrą - Wojciecha Zalewskiego, redaktora naczelnego Wydawnictwa Taktyka i Strategia, a także organizatora profesjonalnych sesji gier dla wojska i władz państwowych. Dzięki temu nasi studenci poznali np. przebieg, analizy i wnioski płynące z jednej gier i symulacji przeprowadzanych dla sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Ta impreza nie tylko poszerzyła horyzonty naszych studentów, ale pozwoliła także skutecznie promować nasz Instytut i Uczelnię na arenie międzynarodowej. Zachęcamy do zapoznania się z fotogalerią z tego niecodziennego wydarzenia.