Analiza i kreowanie trendów - Raport: Pandemiczne mikroświaty

Czym jest świat po pandemii? Nie zmienił się wcale? A może w końcu pozwolił nam zauważyć nasz potencjał, którego wcześniej nie dostrzegaliśmy?

Przedstawiamy wam niewielki raport, który jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak zmieniła się rzeczywistość w okresie pandemii koronawirusa. Dane zbieraliśmy przez cały kwiecień i część maja. Efektem pracy jest zbiór mikrotrendów, które, naszym zdaniem, wydają się najciekawsze. Mają również potencjał, żeby stać się trendami (niektóre już się w nie przekształcają).

Raport jest efektem pracy studentów Analizy i kreowania trendów. Chcemy im szczerze pogratulować efektu. Zespół projektu tworzyli: Wiktor Deptuła, Anna Jabłońska, Bartosz Kuczyński, Marcel Kukowski, Michał Laskowski, Diana Makuszewska, Angelika Malinowska, Dominika Szafnik, Tomasz Strzelec, Sylwia Sulej, Ewa Surażyńska, Piotr Wasyluk i Jakub Zera. Mamy nadzieję, że przedstawiony przez nas raport będzie stanowił inspirację nie tylko dla tych, którzy interesują się trendami i nowymi zjawiskami, ale również dla tych, którym okres pandemii nie kojarzy się pozytywnie. Tą publikacją chcemy pokazać, że wszystkie wydarzenia, nawet te uciążliwe i traumatyczne, mogą posiadać pozytywny wymiar, mogą stanowić pretekst do pojawiania się rzeczy dobrych i pożytecznych. Trzeba tylko spojrzeć na nie z nieco innej strony.

Raport → link